Na stadionie Etihad Stadium dnia 2023-12-03 16:30 miał miejsce mecz Manchester City kontra Tottenham zakończony wynikiem 3-3

W meczu 14. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Manchester City i Tottenham padł remis 3-3. Spotkanie odbyło się na Etihad Stadium, a wynik na przerwę to 2-1. Mecz rozegrany został 3 grudnia 2023 roku o godzinie 16:30.

Mecz pomiędzy drużynami: Manchester City (Gospodarz) przeciwko Tottenham (Goście)

W ostatniej kolejce Premier League na Etihad Stadium doszło do emocjonującego spotkania pomiędzy Manchester City a Tottenham. Mecz zakończył się remisem 3-3, a widowisko na boisku wciągnęło kibiców do samego końca.

Manchester City otworzyło wynik spotkania już w 6. minucie, gdy Son Heung-Min zdobył bramkę po asyście D. Kulusevskiego. Jednakże Tottenham szybko odpowiedział, wyrównując wynik w 9. minucie za sprawą drugiej bramki Son Heung-Mina. Gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu P. Fodena w 31. minucie, który wykorzystał asystę J. Álvareza.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu, gdy G. Lo Celso doprowadził do remisu 2-2 w 69. minucie, wykorzystując świetną grę Son Heung-Mina. Jednak to nie koniec niezwykłych wydarzeń – w 81. minucie J. Grealish ponownie wyprowadził Manchester City na prowadzenie, natomiast D. Kulusevski z Tottenham zdołał ustalić wynik końcowy meczu na 3-3 strzelając bramkę w doliczonym czasie gry po asyście B. Johnsona.

Mecz był także pełen emocji poza boiskiem, czego dowodem są liczne żółte kartki, które zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. Gospodarze otrzymali żółte kartki w osobach Rodriego, Jacka Grealisha, Joško Gvardiola oraz Erlinga Haalanda. Natomiast goście obejrzeli się za swoje kary w postaci Destiny Udogie, Pedro Porro, Dejana Kulusevskiego oraz Emersona Royala. Niestety, żadna z drużyn nie zdołała utrzymać się w pełnym składzie – Erling Haaland z Manchesteru City oraz Dejan Kulusevski i Emerson Royal z Tottenhamu zostali ukarani czerwonymi kartkami na samym końcu meczu.

To nie koniec emocji, gdyż obie drużyny mają już zaplanowane swoje kolejne mecze. Manchester City zmierzy się z Aston Villą, Luton Town oraz FK Crveną Zvezdą, natomiast Tottenham spotka się z West Hamem, Newcastle United oraz FC Lorient. Zapowiada się niezwykle interesujący okres dla obu zespołów, a kibice z pewnością nie mogą się doczekać kolejnych starć swoich ulubionych drużyn.