Dnia 2024-04-13 14:00 na obiekcie Etihad Stadium miało miejsce spotkanie Manchester City vs Luton - 5-1

W minioną środę na Etihad Stadium odbyło się starcie pomiędzy drużynami Manchester City i Luton. Mecz ten należał do 33. kolejki Premier League i zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5-1. Pomimo wyniku na przerwę 1-0, zawodnicy Manchester City zdominowali drugą połowę, zdobywając kolejne bramki i zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Mecz rozegrany został 13 kwietnia o godzinie 14:00, a już teraz jest tematem gorących dyskusji w świecie piłki nożnej.

Mecz Manchester City vs Luton na Etihad Stadium

Dzisiaj na Etihad Stadium odbył się pojedynek pomiędzy drużyną Manchester City i gośćmi z Luton. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1 na korzyść gospodarzy. Mecz należał do 33. kolejki Premier League.

Sędzią głównym tego starcia był John Brooks z Anglii, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem zawodów na murawie.

Manchester City rozpoczął mecz z determinacją, co zaowocowało szybkim trafieniem już w 2. minucie. D. Hashioka ustalił wynik na 1-0 po zagraniu zawodnika J. Álvarez.

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1-0. Po przerwie podopieczni z Etihad Stadium wrócili na boisko z jeszcze większą determinacją. W 64. minucie piękne trafienie M. Kovačicia po asyście J. Álvareza podniosło wynik na 2-0.

E. Haaland w 76. minucie powiększył przewagę City, zdobywając trzecią bramkę dla swojego zespołu. Jednak Luton nie zamierzało się poddawać i zdołało zdobyć honorowego gola w 81. minucie za sprawą R. Barkleya.

Mimo starań gości, Manchester City dalej kontrolowało przebieg spotkania. W 87. minucie J. Doku ustalił wynik na 4-1 po zagraniu J. Gvardiola. Ostateczny cios dla Luton padł w samej końcówce meczu, gdy to J. Gvardiol strzelił piąte i ostatnie trafienie dla gospodarzy, asystując J. Doku, ustalając wynik końcowy na 5-1.

W trakcie meczu żółtą kartkę otrzymał Kevin De Bruyne z Manchester City. Czerwonych kartek nie było.

Po zakończonym spotkaniu Manchester City ma przed sobą trudne mecze z Realem Madryt, Chelsea i Brighton, natomiast Luton zmierzy się z Brentford, Wolves i Everton.