Mecz Crystal Palace vs Manchester City zakończony wynikiem 2-4 na stadionie Selhurst Park dnia 2024-04-06 11:30

W sobotnie popołudnie na Selhurst Park Crystal Palace podejmowało potężnego rywala - Manchester City. Mecz ten, rozegrany 2 dni temu, obfitował w emocje i wiele bramek. Ostatecznie to drużyna z Manchesteru wyszła zwycięsko z tego starcia, pokonując gospodarzy 4-2. Jakie wydarzenia miały miejsce na murawie? Zapraszamy do lektury naszej relacji!

Crystal Palace 2-4 Manchester City: De Bruyne zdominował spotkanie

W meczu 32. kolejki Premier League Crystal Palace podejmowało na własnym boisku ekipę Manchesteru City. Spotkanie odbyło się na Selhurst Park, 6 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:30. Sędzią głównym tego starcia był Paul Tierney z Anglii.

Sprawozdanie z meczu:

Od samego początku na boisku panowała niesamowita atmosfera. Gospodarze ruszyli do ataku od pierwszych minut i szybko objęli prowadzenie. To był Jean-Philippe Mateta, który już w 4. minucie wpakował piłkę do siatki po asyście A. Whartona, sprawiając radość kibicom Crystal Palace.

Jednak Manchester City szybko odpowiedział. Kevin De Bruyne w 13. minucie doprowadził do wyrównania, prezentując swoje umiejętności i skuteczność przy strzałach na bramkę.

Po przerwie to goście przejęli inicjatywę. R. Lewis trafia do siatki w 47. minucie, dając drużynie z Manchesteru prowadzenie. Nie minęło wiele czasu, a kolejna gwiazda - Erling Haaland, zdobył bramkę w 66. minucie po asyście K. De Bruyne'a, który sam wpisał się na listę strzelców cztery minuty później.

Mimo tego Crystal Palace nie poddało się i O. Édouard zdobył bramkę honorową w 86. minucie po podaniu J. Schluppa. Niestety dla gospodarzy, to Manchester City zgarnął pełną pulę punktów, wygrywając 4-2.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Mateta z Crystal Palace i Gvardiol z Manchesteru City otrzymali żółte kartki, a żadna z drużyn nie została ukarana czerwoną kartką.

Manchester City udowodniło swoją klasę na boisku Selhurst Park, a Kevin De Bruyne był niekwestionowanym bohaterem meczu, zdobywając dwie bramki i asystując przy jednym trafieniu. Dla Crystal Palace pozostaje teraz walka o kolejne punkty w nadchodzących meczach z Liverpool, West Ham i Newcastle, podczas gdy Manchester City zmierzy się z Realem Madryt, Luton i ponownie z Realem.