Dnia 2023-11-04 15:00 na obiekcie Etihad Stadium miał miejsce mecz pomiędzy Manchester City oraz Bournemouth: 6-1

W emocjonującym meczu Premier League na Etihad Stadium, Manchester City pewnie pokonało drużynę Bournemouth 6-1. Już na przerwę gospodarze prowadzili 3-0, a w drugiej połowie ich przewaga tylko się powiększała. Bramki dla Manchesteru City zdobyli różni zawodnicy, którzy zaprezentowali pełną dominację na boisku. Sędzią tego spotkania był Craig Pawson z Anglii.

Mecz pomiędzy drużynami: Manchester City oraz Bournemouth

W dniu 4 listopada 2023 roku na Etihad Stadium odbył się mecz pomiędzy drużynami Manchester City i Bournemouth, w ramach jedenastej kolejki Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-1, a na przerwę zawodnicy schodzili z boiska przy stanie 3-0 na korzyść gospodarzy. Jednakże, nie było potrzeby dogrywki ani rzutów karnych.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez cały mecz. Pierwsze emocje na trybunach zaczęły narastać już w 30. minucie, kiedy to Jeremy Doku strzelił pierwszego gola dla gospodarzy po asyście Rodriego, otwierając wynik meczu.

Trzy minuty później Bernardo Silva podwyższył prowadzenie dla Manchesteru City, wykorzystując świetną akcję Doku, który z kolei zdobył bramkę dla swojej drużyny w 37. minucie, tym razem asystując. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 3-0, a ich gra była niezwykle widowiskowa i efektowna.

Druga połowa to kontynuacja widowiskowej gry obu drużyn. W 64. minucie Phil Foden zdobył czwartego gola dla Manchesteru City, a w 74. minucie L. Sinisterra odpowiedział bramką dla Bournemouth, zmniejszając straty swojego zespołu. Jednakże, w 83. minucie Bernardo Silva zdobył swoją drugą bramkę tego dnia po asyście Dokua, a N. Aké ustalił wynik meczu na 6-1 już w 88. minucie po asyście O. Bobba.

Można śmiało powiedzieć, że to był mecz Manchesteru City, który kontrolował grę na boisku przez większą część spotkania. Gracze Bournemouth starali się odwrócić losy meczu, jednak nie byli w stanie zagrozić przewadze gospodarzy.

Kartki i sędzia

W trakcie meczu sędzią był Craig Pawson z Anglii. Warto również wspomnieć o kartkach, w trakcie meczu zobaczyliśmy jedynie żółtą kartkę dla Philipa Billinga z drużyny Bournemouth w 32. minucie.

Manchester City już teraz przygotowuje się do kolejnych wyzwań, w tym BSC Young Boys, Chelsea oraz Liverpool. Z kolei Bournemouth zmierzy się z Newcastle, Sheffield Utd oraz Aston Villą.