Spotkanie Everton kontra Manchester City zakończone wynikiem 1-3

W poniedziałkowy wieczór na Goodison Park odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Everton oraz Manchester City. Mecz zakończył się zwycięstwem gości, którzy pokonali gospodarzy rezultatem 3-1. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Evertonu 1-0, lecz druga połowa należała już do ekipy z Manchesteru. Spotkanie to stanowiło część 19. kolejki Premier League.

Mecz pomiędzy drużynami: Everton (Gospodarz) przeciwko Manchester City (Goście)

Mecz pomiędzy Everton a Manchester City odbył się w Goodison Park, o godzinie 20:15 w ramach 19. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był John Brooks z Anglii.

Sprawozdanie z meczu

Zaczęło się obiecująco dla drużyny gospodarzy. Everton wydawał się zmotywowany i od pierwszych minut starał się narzucić swój styl gry. W 29. minucie to właśnie J. Harrison strzelił bramkę na 1-0, po asyście D. McNeila. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoją drużynę, czując szansę na zwycięstwo.

Druga połowa przyniosła jednak zmianę. Manchester City zaczął odgrywać się coraz bardziej, a w 53. minucie P. Foden wyrównał wynik po asyście Bernardo Silvy. Gospodarze starali się odzyskać prowadzenie, jednak to Manchester City był bardziej skuteczny. J. Álvarez zdobył drugą bramkę dla Gości w 64. minucie, a na 1-3 podwyższył Bernardo Silva, strzelając bramkę w 86. minucie.

Na boisku nie obyło się bez kartek. Żółte kartki otrzymali Nathan Patterson, André Gomes, Jordan Pickford i Jarrad Branthwaite z Evertonu, oraz Manuel Akanji i Jack Grealish z Manchester City. Mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść Manchester City, pozostawiając kibiców Evertonu z żalem.

Następne mecze dla Everton to spotkania z Crystal Palace, Aston Villa i Fulham, natomiast Manchester City zmierzy się z Huddersfield, Newcastle i Burnley.