Newcastle - Manchester City, wynik spotkania - 2-3

Dramatyczny mecz pomiędzy drużynami Newcastle i Manchester City zakończył się zwycięstwem gości. Spotkanie, które odbyło się w St. James' Park, przyniosło wiele emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zespół Manchesteru City zdołał odwrócić losy meczu i wygrać 3-2, mimo trudnej sytuacji po pierwszej połowie, kiedy to gospodarze prowadzili 2-1.

Mecz pomiędzy drużynami: Newcastle (Gospodarz) przeciwko Manchester City (Goście)

Sprawozdanie z meczu

Przy St. James' Park z niecierpliwością oczekiwano starcia pomiędzy Newcastle a Manchester City. Gospodarze, zmotywowani wsparciem kibiców, rozpoczęli mecz bardzo aktywnie, lecz to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. Bernardo Silva, w 26. minucie, po podaniu od K. Walkera, ustawił wynik na 0-1 dla ekipy z Manchesteru.

Jednakże Newcastle szybko odpowiedziało. W 35. minucie A. Isak, po zagraniu Bruno Guimarãesa, wyrównał wynik na 1-1, wywołując euforię wśród kibiców. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a piłkarze nie zawiedli, ponieważ dwie minuty później A. Gordon, po asyście D. Burna, wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, ustalając wynik na 2-1 dla Newcastle.

Druga połowa to nieustanny atak Manchesteru City, który doprowadził do wyrównania w 74. minucie. K. De Bruyne trafił do siatki po sytuacji wypracowanej przez Rodriego, a wynik to 2-2. Mimo desperackich prób Newcastle nie był w stanie zatrzymać gości, a w doliczonym czasie gry K. De Bruyne zdobył swoją drugą bramkę, ustalając wynik meczu na 2-3 dla Manchesteru City.

Gra była bardzo zacięta, a zawodnicy obu drużyn dawali z siebie wszystko, co tylko przyczyniło się do niezwykłej atmosfery na stadionie. Ostatecznie jednak to goście okazali się lepsi, odnosząc cenne zwycięstwo na wyjeździe.

Spotkanie zakończyło się z wynikiem 2-3 na korzyść drużyny Manchester City, co przyniosło pewne rozczarowanie dla fanów Newcastle. Obydwie drużyny prezentowały wysoki poziom gry, a emocjonujące starcie na pewno na długo pozostanie w pamięci kibiców obu ekip.

Żółte kartki zostały pokazane Bruno Guimarãesowi (21') oraz Rodriemu (45') i Bernardo Silvie (55'). Na szczęście żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co jest dobrą wiadomością dla obu ekip.

Następne mecze dla Newcastle to starcia z Fulham, Aston Villą i Luton, natomiast Manchester City zmierzy się z Tottenhamem, Burnley oraz Brentford - zapowiada się wiele emocjonujących spotkań w nadchodzących tygodniach.